XXXIII Niedziela zwykła – 13.11.2022r.
1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy VI Światowy Dzień Ubogich. Zachęcamy do refleksji dotyczącej obecności ubogich wokół nas, ale i do konkretnych działań miłosierdzia. Dzisiaj również przypada 267 rocznica poświęcenia świątyni św. Ignacego Loyoli w Gdańsku na Starych Szkotach.
2. W środę nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 18:15.
3. W środę, 16 listopada, Msza św. dziękczynna za kanonizację św. Jana Pawła II o godz. 18:30. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z kościelną służbą „Semper Fidelis” na plebanii. Panów serdecznie zapraszamy.
4. W czwartek zapraszamy do udziału w modlitwie o powołania i za powołanych. O godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18:30. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.
5. W sobotę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 20:30.
6. W przyszłą niedzielę, 20 listopada, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto ministrantów – całej służby liturgicznej, Akcji Katolickiej, Służby kościelnej „Semper Fidelis” oraz Seminarium Duchownego w Gdańsku – Oliwie. Po południu adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 – 18:00. Podajemy plan adoracji dla wspólnot w naszej parafii oraz zachęcamy wszystkich parafian do adoracji w dogodnej dla siebie chwili. Nowenna przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata codziennie na Mszy św. wieczornej o godz. 18:30.
Godz. 15:00 – 15:30 – „Żywy Różaniec”, Koło Przyjaciół Radia Maryja.
Godz. 15:30 – 16:00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego, Caritas Parafialny.
Godz. 16:00 - 16:30 - Akcja Katolicka, Służba kościelna „Semper Fidelis”.
Godz. 16:30 – 17:00 – Młodzież, Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego.
Godz. 17:00 – 17:30 – Ministranci, Lektorzy i Szafarze Nadzwyczajni.
Godz. 17:30 – 18:00 – Domowy Kościół, Neokatechumenat.
7. Również w przyszłą niedzielę, 20 listopada, zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00 rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. spotkanie w kościele i w Domu Parafialnym. Tacę przeznaczamy na remonty w parafii.
8. Pod chórem można nabywać prasę katolicką, biuletyn parafialny oraz klerycy z Seminarium Duchownego rozprowadzają kalendarze na 2023 rok i pisma seminaryjne.
9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać ”rodzinom za ofiary na potrzeby kościoła w ubiegłym tygodniu w wysokości 500 zł. Ofiarę złożyły 3 rodziny. Dzięki waszym ofiarom możemy regulować bieżące płatności w parafii.
10. Wzorem lat ubiegłych od 5 grudnia rozpoczynamy kolędę czyli odwiedziny duszpasterskie. Plan szczegółowy podamy w przyszłą niedzielę. W tym roku wizytę duszpasterską rozpoczniemy od ulic: Sandomierska, Przybrzeżna, Kolonie, Smolna, Daleka, Żabia, Równa i Ubocze.
11. Pomódlmy się za naszych zmarłych wspomnianych w wypominkach, za dobrodziejów, ofiarodawców i fundatorów naszego kościoła.
Strona internetowa naszej parafii www.ignacy.diecezja.gda.pl
KONTO PARAFII
Parafia Rzymsko Katolicka
pw. św. Ignacego Loyoli
ul. Brzegi 49 80-045 Gdańsk
52 1020 1811 0000 0802 0014 3289
Pobierz jako PDF