• 8.00, 09.30, 11.00 (z udziałem dzieci), 12.15, 14.00,  18.00

6.30 i 18.30

• 15 minut przed Mszą Świetą w tygodniu, a w niedzielę i święta podczas Mszy Świętej

10 grudnia 2022

Pielgrzymka do Medziugorie

10-17 czerwca 2023

WSZYSTKIE MIEJSCA ZAJĘTE - ZAPISUJEMY JUŻ TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Serdecznie zapraszamy Parafian i Sympatyków do wspólnego pielgrzymowania.

Cel - Sanktuarium Maryjne w Medziugorie

Termin od 10 do 17 czerwca 2023.

Szczegółowy plan poniżej.

PARAFIA ŚW. IGNACEGO LOYOLI W GDAŃSKU STARYCH SZKOTACH
WRAZ Z BIUREM PODRÓŻY KASZUB TRAVEL ZAPRASZA NA
LOTNICZĄ PIELGRZYMKĘ DO CHORWACJI I BOŚNI I HERCEGOWINY

Dzień I
10.06.2023  Sobota

Spotkanie na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie o godz. 12:30. Odprawa biletowo-bagażowa o godz. 12:50. Wylot do Warszawy o godz. 14:50. Przylot na lotnisko  Warszawa Okęcie o godz. 15:50. O godz. 16:25 wylot do Chorwacji. Lądowanie na lotnisku w Dubrowniku o godz. 18:25. Przepakowanie do autokaru. Transfer do Medziugorie  (Bośnia i Hercegowina - 126km) . Zakwaterowanie w hotelu Medziugorie ( 500m od kościoła parafialnego). Obiadokolacja. Nocleg w hotelu.

Dzień II

11.06.2023 Niedziela

Śniadanie. Wizyta w ośrodku Cenacolo w Medziugorie. Powrót do hotelu. Czas na indywidualne modlitewne skupienie. W godzinach popołudniowych wyjazd na zwiedzanie Mostaru – zapoznanie z historią miasta i wizyta w kościele Franciszkanów. Przejazd do Medziugorie. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień III

12.06.2023 Poniedziałek

Poranne wejście na Górę Objawień (Podbrodo), gdzie po raz pierwszy Matka Boża się objawiła.  Wspólna modlitwa. Powrót do hotelu – śniadanie. Przejazd do Kravicy  słynącej z przepięknych wodospadów. Odpoczynek na łonie natury. Powrót do hotelu w Medziugorie. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień IV

13.06.2023 Wtorek

Śniadanie. Przejazd autokarem do Dubrownika perły architektury Dalmacji. Spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Wizyta w centrum historycznym miasta i Katedrze. Czas wolny w centrum Dubrownika. Powrót do Medziugorie. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień V

14.06.2023 Środa

Dla chętnych piesza wyprawa na Drogę Krzyżową na górę Kriżevac. Powrót do hotelu. Czas przeznaczony na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień VI

15.06.2023 Czwartek

Śniadanie, Przejazd autokarem nad Morze Adriatyckie do turystycznej miejscowości Gradac. Udział w rejsie na wyspę Havr do rybackiej wioski Sućuraj. Wizyta w miejscowym kościele. Następnie cas na plażowanie i kąpiel na wyspie. W rejsie powrotnym do portu w Gradacu obiad na statku (fish-picnic). Przejazd do Medziugorie. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień VII

16.06.2023 Piątek

Śniadanie. Dzień na modlitwę, indywidualne przemyślenia, podsumowanie pobytu w Medziugorie. Obiadokolacja. Możliwość udziału w wieczornych uroczystościach religijnych. Nocleg.

Dzień VIII

17.06.2023r. Sobota

Śniadanie. Pożegnanie z Medziugorią. Wykwaterowanie z Hotelu. Przejazd na lotnisko w Dubrowniku w Chorwacji. Odprawa bagażowo – biletowa o godz. 17:15, o godz. 19:15 wylot do Warszawy. Lądowanie w stolicy o godz.21:15. Dalszy lot do Gdańska o godz. 22:55. Lądowanie na lotnisku w Gdańsku Rębiechowie o godz. 23:55. Zakończenie pielgrzymki.

ŚWIADCZENIA:

- przeloty samolotowe na trasie Gdańsk –Warszawa - Dubrownik –Warszawa - Gdańsk (bagaż rejestrowany 20 kg + podręczna walizka na kółkach 55 x 40 x 23 cm  8 kg + bagaż personalny

- przejazd autokarem turystycznym zgodnie z programem pielgrzymki,

- 7 noclegów

- 7 obiadokolacji,

- 7 śniadań

- opieka pilota na trasie pielgrzymki,

- przewodnicy miejscowi zgodnie z programem,

- ubezpieczenie KL, NNW, w Signal Iduna

(Ubezpieczenie wlicza choroby przewlekłe, zachorowanie na Covid i ewentualną kwarantannę na miejscu; Wysokość ubezpieczenia: KL 150.000 EUR, NNW 15.000 PLN, Koszty Ratownictwa 10.000 EUR, Kwarantanna 2.000 EUR, Transport do kraju zamieszkania – BEZ LIMITU).

UWAGI:

- każdego dnia Msza św. zgodnie z ustaleniami z Opiekunem Duchowym,

- zastrzega się możliwość zmiany kolejności zwiedzanych obiektów,

- organizator nie odpowiada za nieprzewidziane zmiany niezależne od niego,

CENA (CAŁOŚĆ): 3.360 ZŁ/OSOBA

ZAPISY (przy zapisach wpłata zaliczki 500 zł.):

1. W zakrystii po każdej Mszy świętej u ks. Rafała

2. Przez mail: rafalgrejciun@wp.pl