• 8.00, 09.30, 11.00 (z udziałem dzieci), 12.15, 14.00 (oprócz VII i VIII),  18.00

6.30 i 18.30

• 15 minut przed Mszą Świetą w tygodniu, a w niedzielę i święta podczas Mszy Świętej

10 marca 2022

Zaproszenie na nabożeństwo wielkopostne.

Zaproszenie na nabożeństwa wielkopostne

Bóg jest Panem historii. Tej naszej osobistej HISTORII oraz tego wszystkiego, co dzieje się wokół nas. Przy tak ogromnym natłoku informacji prawdziwych i fałszywych, gdzie nie wiadomo, które czasem są gorsze. A jednak Bóg jest Panem HISTORII i nic nie umyka Jego uwadze. Kościół daje nam szansę przeżywać zarówno nasze życie jak i wielkie społeczne, światowe wydarzenia w czasie liturgicznym. Czy nie zaskakujące jest to, że wybuch wojny na Ukrainie nastąpił tuż przed naszym wejściem w okres Wielkiego Postu? Docierające do nas informacje już wielu z nas zmobilizowało do łączenia się w modlitwie i aktach jałmużny. To czas Łaski, choć czas Łaski nie oznacza czasu łatwego.

Ze swojej strony chciałabym zachęcić do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Tak, dobre jest uczestniczenie w akcjach modlitewnych w Niepokalanowie, w Licheniu.. Dobre jest łączenie się w modlitwie z akcjami w Internecie i radiu. Warto jednak też sprawdzić, jak dla wiernych otwiera swoje drzwi nasz kościół parafialny. W Środę Popielcową w naszym kościele zostało odprawionych pięć Mszy Świętych. W miniony I Piątek Miesiąca celebrowano również pięć Mszy Świętych, w tym jedna w rycie Trydenckim, i odprawiono trzy nabożeństwa Drogi Krzyżowej.

W ogłoszeniach parafialnych zapowiadany jest czas nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali oraz wystawienia Najświętszego Sakramentu. Szukajmy Pana, póki daje się znaleźć.

Szczególnie chciałabym zachęcić wszystkich na Drogę Krzyżową trydencką w piątki o 19.30. Przepiękna pieśń: Boska dobroci, prowadzona przez chór poprzez wszystkie stacje oraz krótkie lecz dotykające głębi Męki Chrystusa rozważania pozwalają przeżyć duchowo i z należytym nabożeństwem ten czas. Słowa pieśni oraz wezwań i odpowiedzi ludu są wydrukowane na kartkach, każdy może się aktywnie włączyć w modlitwę. Pamiętajmy, że według nauczania KK pobożne uczestniczenie w liturgii Drogi Krzyżowej w stanie łaski uświęcającej poprzez rozważanie ostatnich świętych Godzin Męki Chrystusa pozwala na uzyskanie odpustu zupełnego. To wielka pomoc dla każdego z nas w tym niepewnym czasie z wojną w tle.

Katarzyna

A.A.